XS (<-575)
SM (576->)
MD (768->)
LG (992->)
XL (1200->)
+421 911 795 360 | info@solmark.sk

Služby

1392_lis4Ponúkame Vám:

Rezanie vodným lúčom
Laserové rezanie (vypaľovanie)
Laserové rezanie profilov (uzatvorených i otvorených)
3D tlačenie dielov
Pieskovanie / Balotinovanie
CNC ohýbanie plechov
Zváranie TIG, MIG/ MAG
Vŕtanie a vyvrtávanie
Závitovanie
Trieskové obrábanie (sústruženie a frézovanie)
Brúsenie (deburovanie)
Spracovanie kompozitných dosiek
Gravírovanie laserom
Ohýbanie a zakružovanie profilov

 

Rezanie vodným lúčom

Koncom roka 2022 sme naše portfólio rozšírili o vodný lúč značky PTV. Pracovný stôl v rozmere 4000×2000. Vysokotlaké čerpadlo, generuje tlak vody cez 400MPA. Prednosťou rezania na vodnom lúči je finálne opracovanie materiálu /polotovaru/, bez dodatočných úprav. Pri delení, nedochádza k zmene tepelných vlastností materiálu. Vytvára minimálnu reznú medzeru. Stroj disponuje naklápacou hlavou a dokáže rezať v uhle 45°.  Rezať je možné penové materiály, plasty, gumy, preglejku, balzu, podlahové krytiny, sklolaminát, kompozity, technické a reklamné plasty, elektro-izolačné, tepelne-izolačné hmoty, mramor, žulu, pieskovec, sklo, dlažbu, zliatiny hliníka, titanu, medi, niklu a oceľ (konštrukčná, legovaná, nástrojová, tepelne spracovaná aj extrémne tvrdá) v reznej hrúbke až 300mm.

 

Laserové rezanie

Je vykonávané na laserovom stroji ERMAKSAN o stolom rozmere 1550 x 3100 čo umožňuje pohodlne spracovať plechy do formátov 1500×3000. Rezané hrúbky antikorových materiálov sú od 0,5mm do 14mm a delenie oceľových plechov je možné taktiež od hrúbky 0,5mm do hrúbky 20mm.

Zároveň disponujeme obdobným zariadením značky NUKON so stolom o rozmere 1550 x 3100 čo umožňuje spracovať plechy do formátov 1500×3000. Rezané hrúbky antikorových materiálov sú od 0,5mm do 10mm a delenie oceľových plechov je možné taktiež od hrúbky 0,5mm do hrúbky 20mm.

 

Laserové rezanie profilov (uzatvorených i otvorených)

Delenie uzatvorených /jakle, rúry/ i otvorených /U,UPE,L,C,…/ profilov v maximálnej dĺžke vstupného materiálu: 6100mm. Spracovanie rúr v priemeroch: 10 – 350mm a profilov v rozmeroch: 10×10 – 245×245, výkon laseru: 3kW.

 

3D tlačenie dielov

Tlačenie plastových dielov je zabezpečené na, aktuálne, najnovšej 3D tlačiarni od výrobcu „Prusa, verzia MK4“. Prusa MK4 je postavená na novej 32-bitovej pripojenej architektúre a extrudéri novej generácie (Nextruder). Zakaždým položí perfektnú prvú vrstvu bez Live Adjust Z a má podporu pre vysokorýchlostnú tlač s Input Shapeper a Pressure Advance.
Prednosťou zariadenia je tlačenie materiálov širokej škály, vrátane PLA, PETG, Flex, Nylon, ASA, PVA, PC, PP, kompozitov a ďalších. Pracovná plocha zariadenia je 250x210x220mm . Uzatvorený koncept zariadenia zabezpečuje  konštantnú teplototu pri tlačení, čím zvýšená kvalita vytlačených dielov.

Pieskovanie / Balotinovanie

Ponúkame pieskovanie v plneautomatickej pieskovacej kabíne na oceľové výrobky s rozmermi 1500mm na výšku a 1200mm na priemer. Tento automatický proces, umožňuje vysokokvalitnú povrchovú úpravu, ako predúpravu pred následnou povrchovou úpravou, alebo len odstránenie povrchovej korózie, prípadne okuje z ocele. Menšie oceľové súčiastky pieskujeme v ručnej kabíne o rozmeroch 1200x800x800. Taktiež je možné použiť túto kabínu na odfarbenie antikorových zvarov a ich estetickú úpravu.

Antikorové diely pieskujeme (balotinujeme). Je to finálny spôsob opracovania povrchu kovov skleným granulátom. Pieskovanie sklenenými guličkami zaručuje, aby nedošlo ku kontaminácii antikorového materiálu. Balotinovanie, neslúži len k úprave vzhľadu tryskaného predmetu, ale zároveň zlepšuje korózne vlastnosti. Rozmer pracovného priestoru kabíny 4500x2500x8000.

 

CNC ohýbanie plechov

Vďaka širokému portfóliu ohýbacích nástrojov, dokážeme tvarovať množstvo plechových dielcov podľa výrobnej dokumentácie až do dĺžky 3100mm, vďaka plne automatickému hydraulickému ohraňovaciemu lisu ERMAKSAN speed bend-pro a servoelektrickému ohraňovaciemu lisu SafanDarley E-Brake 80 Premium .

 

Zváranie TIG, MIG/MAG

Zvárame antikorové a oceľové materiály metódami TIG, MIG/MAG.
Disponujeme oddelenou zvarovňou na antikor, kde je zabezpečená najvyššia kvalita zvárania a nedochádza tak ku kontaminácii antikoru oceľovým prachom.

 

Vŕtanie a vyvŕtavanie

Je pomocná operácia, ktorá sa vykonáva prevažne na stojanovej vŕtačke, po prípade ručne. Taktiež sa vykonáva zahlbovanie dier do jednotlivých dielov.

 

Závitovanie

Ponúkame službu, ktorú vďaka technologickému postupu, vieme vykonávať počas výrobného procesu výroby dielu.

Trieskové obrábanie / sústruženie a frézovanie 

Prevažná časť výroby na sústruhu a fréze, prebieha ako doplnková výroba do zložitejších zostáv pre zváranie alebo kompletnú zákazkovú výrobu.

 

Brúsenie (deburovanie)

Operácia pri ktorej dochádza k odstraňovaniu povrchovej vrstvy materiálu, zrazeniu a zaobleniu hrán a odstráneniu nedostatkov na povrchu dielov, alebo odstráneniu nedostatkov po ohybe.

 

Spracovanie kompozitných dosiek

Naše skúsenosti so spracovaním kompozitných dosiek a technológie umožňujú výrobu rôznych tvarov a ohýbaných dielov z kompozitných materiálov slúžiacich na opláštenie budov a fasád, výrobu reklamných bannerov a iných dielov.

 

Gravírovanie laserom

Medzi doplnkové služby, ponúkame gravírovanie vláknovým laserom/ fiber. Pracovná plocha 200x200mm. Maximálna hĺbka gravíru 1,2mm. Vláknový laser je učený pre značenie kovových dielov /oceľ, nerez, farebné kovy.

 

Ohýbanie a zakružovanie profilov

Služba, ako je ohýbanie a tvárnenie profilov je neoddeliteľnou súčasťou strojárskej výroby a preto sme zaobstarali technológiu s ktorou vieme tieto materiály tvárniť od výrobcu AKYAPAK.